Thuja Occidentalis Smaragd

Thuja occidentalis Smaragd je jednou z nejčastěji používaných dřevin na živý plot. Tvarované živé ploty vytvářejí efekt zelené stěny po celý rok, dají se pravidelně stříhat do různých tvarů a požadované výšky. Túje z volné půdy se zemním balem se vysazují na jaře a na podzim. Při pravidelné počáteční zálivce se dobře ujímají. Do živého plotu je vysazujeme na vzdálenost 50 až 60 cm.

Túje Smaragd je původem z východu Severní Ameriky. Středně rostoucí, pravidelně kuželovitá túje je jasně zelené, smaragdové a lesklé barvy s hustými větvičkami, je neopadavá a atraktivní celý rok. Drobné šišky jsou 8 mm dlouhé a dozrávají v září. Roční přírůstek je 15 až 25 cm a při pravidelném stříhání dosahuje za 20 let výšky 3 až 4 m a šířky 1 až 1,5 m. Za 50 let až 5 až 6 m. Dobře snáší tvarování a řez.

Pokud se tújím daří a necháte je volně růst, některé druhy mohou dorůst až do 20 až 30 metrů. Thuja occidentalis je zástupcem zeravů západních. Túje jsou velmi oblíbenou a vhodnou dřevinou na živé ploty. Druhy se od sebe liší především výškou a barevností. Nejoblíbenějším druhem jsou právě túje smaragdové, protože vytvářejí pěknou, hustou stěnu a jsou méně náročné na údržbu. Přirozený tvar koruny je široce kuželovitý, košatý a stříháním se dobře zahustí.

 
 • Řadit dle:
 • 2 položek celkem

Stránka 1/1

 • Thuja occidentalis Smaragd - Vzrostlé stromy
  Thuja occidentalis Smaragd - Zerav smaragdový. Jedná se o šestileté sazenice množené řízkováním, můžete je vysadit ihned na trvalé stanoviště....
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:1800
  Záruka:2 roky
 • Thuja occidentalis Smaragd - Vzrostlé stromy
  Thuja occidentalis Smaragd - Zerav smaragdový. Jedná se o sedmileté sazenice množené řízkováním, můžete je vysadit ihned na trvalé stanoviště....
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:1810
  Záruka:2 roky
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.