Textilní fólie

Na okrasných zahradách se textilní folie využívá pod mulčovací kůru proti prorůstání plevele. Efekt mulčovací textilie je vysoký a okrasné záhony i skalku nemusíte plít. Černá mulčovací textilie zabrání přístupu světla k plevelům i jejich růstu, tato černá mulčovací textilní fólie je skvělým pomocníkem.

Odstraňte z povrchu záhonu plevel, srovnejte záhon hráběmi a rozviňte mulčovací textilii. Okraje upevněte kameny či kolíky, u většího záhonu folii dejte přes sebe 20 cm. To dodržte i na okrajích záhonu a zbytek odstřihněte. Místa, kde budete sázet rostliny, si označte.

Pak v těchto místech textilii do tvaru písmene X rozstřihněte nebo rozřízněte nožem, doprostřed zasaďte sazenice. Povrch textilní fólie očistěte od zeminy a nasypte mulčovací kůru alespoň do výšky 5 cm nebo okrasné kamínky. Mulčovací textilii lze rozprostřít i mezi vzrostlé okrasné stromy. Mulčovací textilie propouští vodu i hnojiva až ke kořenům rostlin.

 
  • CernaTextilie 1
    Mulčovací černá netkaná textilie 50 UV se doporučuje při sadbě tújí na živý plot, neboť skvěle zabraňuje zaplevelení. Odolává slunečním paprskům a...
    Dostupnost:Momentálně nedostupné
    Kód:0602
    Záruka:2 roky
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.