Stínící tkanina

Stínící tkanina, tedy rašlový úplet nebo chcete-li stínovka, vám zajistí soukromí na vaší zahradě. Hodí se třeba i v době, kdy vám ještě nevyrostl váš živý plot. Zastíní vaši pergolu, skleník, balkon či terasu, zachytí většinu větrem přenášených semen plevelu z okolí a je i účinnou zábranou proti větru.

Rašlové úplety se používají také jako stínění zabraňující rychlému vysychání půdy a proti spálení rostlin nadměrným slunečním zářením. Stínící sítě na plot v podobě této stínící tkaniny se hojně používají ke snížení průhlednosti oplocení. Mají 50 % neprůhlednost oproti rákosu, navíc má stínící tkanina mnohem vyšší životnost.

Údaj o stínění v procentech nenaznačuje, jak je úplet průhledný či průsvitný, ale znamená, kolik tkanina nepropustí denního světla. Odvíjí se to i od gramáže stínící tkaniny. Pokud chcete stínění méně průhledné, můžete upevnit 2 úplety přes sebe. Do oblastí s častými a velkými poryvy větru se doporučuje jen jedna vrstva, aby nedošlo k poškození úpletu nebo plotu.

 
  • Stínící tkanina - Rašlový úplet
    Rašlové úplety se velmi často používají v zahradnictví a školkařství především jako stínění zabraňující rychlému vysychání půdy a proti spálení...
    Dostupnost:Momentálně nedostupné
    Kód:70/317
    Záruka:2 roky
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.