Břečťan popínavý - Hedera Helix

5003

Jednoleté sazenice jsou množené řízkováním. Vytrvalý, plazivý nebo popínavý, až 20 m dlouhý liánovitý keř s přísavnými kořínky. Kmen má ve spodní části dřevnatý, větvený.


  • 30,43 Kč / ks bez DPH
  • Momentálně nedostupné
35 Kč / ks
Kategorie: Okrasné rostliny a dřeviny
Záruka: 2 roky
 

Název

Hedera helix - břečťan popínavý

Prodejní velikost

20 - 40 cm

Cena

35 Kč / ks

Popis

Jednoleté sazenice jsou množené řízkováním.
Vytrvalý, plazivý nebo popínavý, až 20 m dlouhý liánovitý keř s přísavnými kořínky. Kmen má ve spodní části dřevnatý, větvený.
Roste po kolmých stěnách s oporou, plazí se po plotech a jiných oporách.
Můžete je vysazovat ihned na trvalé stanoviště.

Velikost rostliny po 5-ti letech

Asi 2-3 m délka, lze tvarovat zastřižením na nevhodných místech.

Zbarvení

Na jaře světle zelené, v létě tmavě zelené, v zimě neopadává. Listy má kožovité, lesklé, střídavé, řapíkaté, dlanitě laločnaté, na bázi srdčité, kolem žilek obvykle bělavé, v mládí chlupaté, později lysé, listy kvetoucích větví kosníkovité až kopinaté, na bázi klínovité, na vrcholu zašpičatělé, nelesklé. Květy vyrůstají v polokulovitých okolících, jsou drobné, žlutozelené, 5-tičetné, stopkaté, květní stopky chlupaté, korunní lístky masité, uvnitř hnědé.

Odolnost

Rostliny jsou mrazuodolné. Běžně roste v listnatých a smíšených lesích, na půdách humózních, výživných, mírně kyselých až neutrálních.

Způsob zásilky

Sazenice je možné si odvézt osobně nebo je zasíláme s prokořeněným balem, vytáhneme je z kontejneru a po 1 ks vložíme kořeny do sáčku.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.